Yıllar
Çocukların Mutluluğu İçin Elele Verdiler…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı ile yaptığı işbirliği ile hasta çocuklara ve ailelere yardım eli uzatıyor.

Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı Başkanı Ülkü Belkıs Karlı ile başkan yardımcısı Mustafa Varhan, verdiği desteklerden ötürü İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vakfın kuruluş amacının hasta çocuklara ve yaralı ailelere katkıda bulunmak olduğunu belirten Vakıf başkanı Ülkü Belkıs Karlı, ‘Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne tedaviye gelen hasta çocukların  en iyi şekilde bakılmalarına ve tedavilerini sağlayacak ortamın temin edilmesine katkıda bulunmak temel ilkemiz.

Vakfımız aracılığıyla,  hastalıkların tanı ve tedavisinde gereksinim duyulan tıbbi cihaz, alet ve araçları hastanemize kazandırmaya, yine hastanemizin yeni bölümlerinin inşasını ve tefrişini yapmaya da çaba sarf ediyoruz.

Bunun yanısıra hastanemizde görev yapan sağlık personelinin bilimsel araştırmalarını desteklemek,  başarılı fakat dar gelirli öğrencilere burs imkanı sağlamak gibi bilimsel ve eğitim ağırlıklı çalışmalarımız var.

Bizim işimiz çocuklar, onların sağlıklarını ve mutluluklarını sağlamaktır. Gücümüz de dostlarımız ve gönüllülerimizdir. Bu noktada İzmir esnaf sanatkar teşkilatının başkanı Zekeriya Mutlu’nun vakfımıza, çocuklarımıza verdiği desteklere teşekkür etmek için buradayız. Esnaf teşkilatının desteklerinin diğer kesimlere de örnek olmasını ümit ediyoruz’ dedi.

Sosyal işlevler

Esnaf sanatkarların önemli sosyal işlevleri üstlendiğini hatırlatan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, ‘Bin yıllık Ahi geleneğinden gelen, geçmişte devletler kuran ve yöneten esnaf teşkilatları bugün de toplumsal yaşamda önemini yitirmemişlerdir.

Esnaf sanatkarları sadece ekonomik bir kesim olarak görmek yanlış olur. Üyelerimiz toplumsal yaşamda kültürel ve  sosyal ödevler de üstlenmişlerdir. Türk toplumunun önemli bir mozaiği olan esnaf sanatkarlarımız, bugün halkın çoğunluğunu oluşturmakta, insanlara ve olaylara yön vermektedirler.

Böylesine önemli işlevler üstlenen bir kesimin temsilcileri olarak toplumsal faydalara hizmet veren faaliyetlere destek vermek bizim görevimizdir. Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı bu anlamda sosyal faydaları gözeten çalışmaları ile ön plana çıkmakta ve destek verilmeyi hak etmektedir. Umuyoruz ki diğer kesimler de bu güzide vakfımıza gereken ilgiyi göstereceklerdir’ şeklinde konuştu.