İESOB - KOSGEB Temsilciliği

KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmelerinin teknolojik yeniliklere süratle uyumlarını sağlamak, rekabet güçlerini yükseltmek ve ekonomiye katkılarını ve etkinliklerini artırmak amacıyla 3624 sayılı Kanunla 20 Nisan 1990 tarihinde kurulmuştur.

Bilim ,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ilgili bir Kamu Kuruluşu olup, tüzel kişiliğe haiz ve bütün işlemlerinde özel hukuk hükümlerine tabidir.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İzmir İşletme Geliştirme Merkez Müdürlüğü ile İESOB arasında imzalanan işbirliği protokolü gereği Kasım/2005 tarihinde faaliyete geçmiştir.

KOSGEB Temsilciliği’nin amacı İESOB üyesi Esnaf ve Sanatkarlara KOSGEB'i ve desteklerini tanıtmak, ve KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için KOSGEB veritabanına kaydetmek, desteklerden faydalanabilmeleri için danışmanlık desteği vermektir.

KOSGEB Temsilciliği’nde biri KOSGEB tarafından atanan, diğeri Birlik tarafından atanmış iki personel görev yapmakta olup; 2009 yılı Mayıs ayında 3624 sayılı yasada yapılan  değişiklik ile imalat sektörünün yanı sıra hizmet ve ticaret sektörlerinde ki işletmelere de KOSGEB destekleri ile ilgili hizmet vermeye devam edilmektedir.

KOSGEB temsilcilikleri ile amaç; Küçük ve orta ölçekli sanayi işletmelerine ülke çapında verilecek hizmetlerin ve desteklerin kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile işbirliği ve güç birliği yapılarak yaygın, etkin ve koordinasyon içinde sunulmasını sağlamaktır.

KOSGEB İESOB temsilciliği, KOSGEB tarafından sağlanan hizmet ve desteklerin üyelerimize yönelik olarak yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla, KOSGEB  ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile oluşturulan bir birimdir.

İESOB KOSGEB TEMSİLCİLİĞİ FAALİYETLERİ

- KOSGEB Destek ve Hizmetlerinin üyelerimize seminer, panel, konferans, broşür, kitapçık vb. etkinlikler vasıtasıyla duyurulması ve tanıtılması,

- İşletmeler tarafından KOSGEB Destekleri için yapılan başvuruların ön incelemesinin yapılarak varsa eksiklerinin tamamlattırılması ve ilgili KOSGEB Birimine iletilmesi ve bu destek başvurularının takip edilmesi,

- KOSGEB desteklerinde ve uygulamalarında meydana gelen değişikliklerin üyelerimize duyurulması,

- KOSGEB ve destekleri ile ilgili telefonla veya şahsen KOSGEB Temsilciliğine yapılacak bilgi talebi ve sorularına gerekli danışmanlık hizmetlerinin verilmesi,

DESTEKLENEN SEKTÖRLER NELERDİR ? (NACE)

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=16

NERDEN BAŞLAMALIYIM ?

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=17

VERİTABANINA NASIL KAYIT OLUNUR?

 http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=1

KOBİ Beyannamesi nasıl doldurulur ?

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=13

NASIL İRTİBAT KURABİLİRİM ?

http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Harita.aspx

KOSGEB'DEN NASIL DESTEK ALINIR?

Kosgeb destekleri hakkında bilgi almak, KOSGEB veritabanına kaydolmak ve bu vesile ile desteklerinden faydalanmak isteyen İESOB üyesi  esnaf işletmeleri aşağıdaki irtibat telefonlarından KOSGEB Temsilciliği’ne ulaşabilirler.

İESOB KOSGEB Temsilciliği İrtibat Bilgileri

Şehit Fethi Bey Caddesi No:49/1 Birlik Plaza 3.Kat Pasaport.

TEL : 0232 482 02 62

322 - Çetin ÖNEL ( mail adresi= dan.cetin.onel@kosgeb.gov.trBu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. )

FAKS: 0232 482 30 46

Kosgeb Destekleri İle İlgili olarak www.kosgeb.gov.tr adresinden detay bilgi alabilirsiniz. ) 

Bize sorun bilgiye ulaşım açısından en uzun süren yöntemdir.
Önce aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
Bize Sorun