Yıllar
ESİAD’ TAN MUTLU’YA NEZAKET ZİYARETİ….

Ege Sanayicileri ve İş insanları Derneği (ESİAD)’ın yeni yöneticileri, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette ESİAD Başkanı Mustafa Karabağlı’ya, ESİAD yöneticileri Ali Emre Karamustafaoğlu, Ali Topçu ile Halil Nadas eşlik etti. Ziyarette İESOB Başkanvekili Selehattin Arslan hazır bulundu.
ESİAD yöneticilerine İzmir Esnaf teşkilatı hakkında ayrıntılı bilgi veren İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘İzmir’in her ilçesinde, her biriminde esnaf örgütlenmemiz bulunuyor. Esnaf sanatkarlarımız için çalışıyoruz ama bugüne kadar kentteki diğer meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile İzmir yararına güzel işbirliklerimiz oldu. Önümüzdeki süreçte de yeni yönetiminizle ve sizinle aynı çizgide çalışmalarımızı sürdürmeye hazırız ve bundan da memnuniyet duyarız’ dedi.
İzmir Birliği’nin kentin önemli kurumları arasında bulunduğuna dikkat çeken ESİAD Başkanı Mustafa Karabağlı ise ‘ Küçük esnaf sanatkarlar sınırlı imkanları ile çok zor bir süreçten geçiyorlar. Aşı çalışmaları iyi gidiyor. Bu tempoda devam ederse ticaret hayatı ve sosyal yaşam da rahatlayacaktır.
Sektörlerimizin bir kısmı sizin odalarınızın alanına giriyor. Dolayısıyla amaçlarımız örtüşüyor. Çalışmalarımızda bazı sorun ve konular hakkında esnaf yöneticileriyle fikir alışverişleri yapmamız daha iyi hizmetin önünü açacaktır. Çatıda yapacağımız ortak çalışmalardan elde edilecek kazanımlar tabana daha iyi hizmet olarak dönecektir. Bu konuda verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum’ diye konuştu.
Salgının olumsuz etkilediği sanat dünyasına destek olmaya özen gösterdiklerini de kaydeden Karabağlı, ziyaretin sonunda bu düşüncelerle hazırlattıkları bir eseri başkan Mutlu’ya verirken, Zekeriya Mutlu da günün anısına çeşitli meslek dallarını simgeleyen tabloyu ESİAD yöneticilerine sundu.