İzmir Trafiği için işbirliği yapacaklar…

İzmir’de faaliyet gösteren şoför odalarına, İzmir Ulaşım Merkezi’nde (İZUM) brifing verildi. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ nin (İESOB) organizasyonu altında düzenlenen toplantıda, İZUM Şube Müdürü Mete Güzelocak tarafından,  merkez ve ilçelerde bulunan 28 şoför odasının başkan ve yöneticilerine kurumun çalışmaları ile yakında faaliyete girecek olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) hakkında bilgi verildi.

Kent için çalışacağız

İZUM ile yapacakları uyumlu çalışmaların kent trafiğine olumlu yansıyacağını belirten İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘İzmir trafiğini rahatlatmak, şoför esnafının sorunlarını masaya yatırmak, vatandaşlara kaliteli ve güvenli ulaşım hizmeti verilmesinin önünü açmak amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik. Hem vatandaşların hem de esnaf kesiminin menfaatlerini ön planda tutacak çalışmaları hayata geçirmek için birlikte çalıştığımız kurumlarla entegre olmaya özen gösteriyoruz. İZUM ile şoför odalarımızın ilişkilerinin geliştirilmesi şoför esnafının sıkıntılarının giderilmesine vesile olacağı gibi, toplumsal huzura da katkı verecektir’ dedi.

EDS’nin getirileri

Oda temsilcilerinden edindikleri bilgileri üyeleri ile paylaşmalarını da isteyen Mutlu, ‘Öncelikli hedefimiz kentin daha iyi yaşanabilir hale getirilmesine destek olmak.  Aynı zamanda EDS devreye girince bizi nasıl etkileyeceğini ve ileride karşılaşabileceğimiz sorunları şimdiden önlemenin yollarını tartışacağız. Karşılıklı iyi niyet ve samimiyetin besleyeceği uyumlu çalışmalarla üyelerimize daha rahat çalışma imkanı sağlamak, müşterileri ile ilişkilerini geliştirmek ve gelirlerini artırmak istiyoruz. İzmir trafiğinin düzenli işlemesi ve vatandaşa hizmet vermek için işbirliğine hazırız’ diye konuştu.

İşbirliğiniz önemli

Kendisinin de şoför bir aileden geldiğini hatırlatan İZUM Şube Müdürü Mete Güzelocak’da, İzmir trafiğinin 10 binden fazla akıllı cihaz ile yönetildiğini söyledi.

Akıllı Trafik Sistemi’nin, İzmir'i akıllı kentlere dahil etmek için yaptıkları çalışmaların  bir parçası olduğunu söyleyen Güzelocak, ‘Şoför esnafı çalışmalarımızda bize destek verecek en önemli partnerimiz olacaktır. Her gün trafiğin içinde, vatandaşlarla birebir iletişim içinde olan şoför esnafı ile yapacağımız ortak çalışmalar, kentin ve İzmir halkının lehine olacaktır.’ dedi.

İZUM’un önemli bir veri kaynağı olarak kolluk kuvvetlerine destek verdiğini kaydeden Güzelocak, ‘İZUM uygulaması ile şehirdeki trafik akışı, sıkışıklıklar, park yerleri gerçek zamanlı izlenebiliyor. Bu veriler aracılığıyla ulaşım planlarının amaca uygun olarak sürekli yenilenmesi ve İzmirli hemşerilerimize çağdaş ulaşım opsiyonlarının sağlanması temel hedefimizdir. Bu noktada en büyük desteği alacağımız şoför esnafına İZUM’un çalışmalarını ve EDS’nin detaylarını paylaşmak istedik. Her şey İzmir için’ şeklinde konuştu.

Bize sorun bilgiye ulaşım açısından en uzun süren yöntemdir.
Önce aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
Bize Sorun