İzmirli Pastacılar Yeni ‘Trend’ler Yaratacak…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği,  Alman menşeli IREKS Gıda Sanayii firması ile imzaladığı protokolle pastacılık sektörüne dinamizm getirmeyi hedefliyor.

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile IREKS Türkiye Satış Müdürü Bülent Çapan arasında imzalanan protokol kapsamında,  İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası üyelerine yönelik uygulamalı eğitim yapılacak.

İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı ile  IREKS İzmir Satış Müdürü Barış Erol’un da katıldığı imza töreninde konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, protokol kapsamındaki eğitimlerin 27-28 Nisan tarihinde Buca’daki İESOB Uygulamalı Eğitim Oteli’nde düzenleneceğini söyledi.

Eğitimlerin İREKS Firması tarafından Almanya’dan getirtilecek olan Alman Pasta Ustası ve yardımcıları tarafından verileceğine dikkat çeken Mutlu, ‘Eğitimlerle pasta ustalarımızın, kalfalarımızın, çıraklarımızın vizyonlarını ve bu bağlamda ürün yelpazelerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Eğitimleri ileri tarihlerde de sürdürmeyi ve çeşitlendirmeyi planlıyoruz. Eğitimleri ilk etapta pastacılık sektöründe başlatacağız ancak önümüzdeki dönem bu eğitimleri fırıncılık sektörüne yönelik olarak da düzenleyeceğiz. Fırıncılık sektörüne yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında; mevcut ekmek çeşitlerinde kalite artırımı, değişik ekmek çeşitleri, diabet ekmeği ve glütensiz ekmek imali gibi çeşitli konularda fırıncılarımızın eğitimi sağlanacak.’ diye konuştu.

 

IREKS Firması’nın ekmekçilik ve pastacılık alanında duayen bir kuruluş olduğunu belirten IREKS Türkiye Satış Müdürü Bülent Çapan ise, ‘Yaklaşık 160 yıllık geçmişi bulunan Almanya kökenli firmamız, 25 yıldan beri Türkiye’de de hizmet veriyor. Ülkeye, bölgeye hatta sektörlere göre özgün ürünler yaratarak sektöre yön vermeyi hedefliyoruz. İzmir Birliği ile yapacağımız ortak çalışmayla da İzmir esnaf sanatkarlarımızı, değişik ürünleri ve trendleri geliştirmeleri açısından destekleyeceğiz.’ şeklinde konuştu.

Protokole emeği geçenlere teşekkür eden İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı ise, ‘Protokol camiamıza hayırlı olsun. Bu çalışma ile mesleğimizi daha ileriye götüreceğiz. Meslektaşlarımızın yurtiçi ve yurt dışı fuarlara katılımını sağlayarak, yaratıcılıklarını sergilemelerine katkıda bulunacağız. Protokol kapsamındaki eğitimlerden yararlanmak isteyen usta, kalfa ve çıraklarımız odamıza müracaat edebilirler’ dedi.

Bize sorun bilgiye ulaşım açısından en uzun süren yöntemdir.
Önce aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
Bize Sorun