Onursal Başkanımız

MEHMET ALİ SUSAM

 

1956 yılında doğdu. 1980 yılında Ege Üniversitesi Kimya Fakültesi'nden Mezun olduktan sonra ticaret yaşamına atıldı. 1986 yılında Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 1996 yılında Buca Esnaf Okulu'nu kurarak birçok meslekte çırak, kalfa ve usta yetişmesini, mesleki eğitimin öneminin kavranmasını sağladı.

1994 yılında Buca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. 1996 - 1999 yılları arasında İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Bu dönemde; Türkiye geneline örnek olan ve birçoğu ilk olma özelliği taşıyan iktisadi çalışmalara imza attı.

 

20 Mayıs 2001 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. 29 Mayıs 2002 tarihinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) 16. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi.

 

2007 yılına kadar İESOB Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten SUSAM, yapılan genel seçimler sonucu İzmir 2.Bölgeden milletvekili seçildi. 12 Haziran 2011’de yapılan Genel Seçimlerde İzmir 2. Bölgeden bir kez daha milletvekili seçilen Susam, 2007 yılında  yapılan İESOB Başkanlar Kurulu toplantısında, yüzün üzerinde oda başkanının verdiği önerge ile Birliğin Onursal Başkanı seçilmiştir.

Bize sorun bilgiye ulaşım açısından en uzun süren yöntemdir.
Önce aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
Bize Sorun